AVX Corporation LD051A150JAB2A
LD051A150JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A150JAB2A
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A150JAB2A.pdf
Availability of LD051A150JAB2A
QUANTITY
LD051A150JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A150JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A150JAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A150JAB2A
Related LinksLD051A1, LD051A150JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A150JAB2A Details Description
Related parts for LD051A150JAB2A
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
OSC VCXO 155.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf