AVX Corporation LD051A181KAB2A
LD051A181KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A181KAB2A
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A181KAB2A.pdf
Availability of LD051A181KAB2A
QUANTITY
LD051A181KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A181KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A181KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A181KAB2A
Related LinksLD051A1, LD051A181KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A181KAB2A Details Description
Related parts for LD051A181KAB2A
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 480VAC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA3112D1 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BASE MIDI INLINE HLDR M5 BOLTS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 400V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf