AVX Corporation LD051A220JAB2A
LD051A220JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A220JAB2A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A220JAB2A.pdf
Availability of LD051A220JAB2A
QUANTITY
LD051A220JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A220JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A220JAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A220JAB2A
Related LinksLD051A2, LD051A220JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A220JAB2A Details Description
Related parts for LD051A220JAB2A
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W UMT6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 6POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 2A WEMT6 datasheet.pdf
RES 255 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf