AVX Corporation LD051A220KAB2A
LD051A220KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A220KAB2A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A220KAB2A.pdf
Availability of LD051A220KAB2A
QUANTITY
LD051A220KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A220KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A220KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A220KAB2A
Related LinksLD051A2, LD051A220KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A220KAB2A Details Description
Related parts for LD051A220KAB2A
IC MCU 16BIT 8KB OTP 80QFP datasheet.pdf
LED BLUE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CTRLR ENHNCD SUPER I/O 100QFP datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC USB TO SERIAL BRIDGE 24QFN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf