AVX Corporation LD051A680KAB2A
LD051A680KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A680KAB2A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A680KAB2A.pdf
Availability of LD051A680KAB2A
QUANTITY
LD051A680KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A680KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A680KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A680KAB2A
Related LinksLD051A6, LD051A680KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A680KAB2A Details Description
Related parts for LD051A680KAB2A
CONN HEADER .100 SNGL STR 21POS datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
FUSE RACK W/720 GLASS FUSES datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf