AVX Corporation LD051C392KAB2A
LD051C392KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051C392KAB2A
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
LD051C392KAB2A.pdf
Availability of LD051C392KAB2A
QUANTITY
LD051C392KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051C392KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051C392KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051C392KAB2A
Related LinksLD051C3, LD051C392KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051C392KAB2A Details Description
Related parts for LD051C392KAB2A
BATTERY PACK NIMH 2.4V 2100 MAH datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 33 OHM 10SRT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
TIMER MULTI SS 8PIN 110VAC datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN datasheet.pdf