AVX Corporation LD051C682JAB2A
LD051C682JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051C682JAB2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
LD051C682JAB2A.pdf
Availability of LD051C682JAB2A
QUANTITY
LD051C682JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051C682JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051C682JAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051C682JAB2A
Related LinksLD051C6, LD051C682JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051C682JAB2A Details Description
Related parts for LD051C682JAB2A
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE HDR 50POS datasheet.pdf
LEAD MINI HOOK-PIN PLUG BLK 24" datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE datasheet.pdf