AVX Corporation LD052C391KAB4A
LD052C391KAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD052C391KAB4A
Brief Description
CAP CER 390PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
LD052C391KAB4A.pdf
Availability of LD052C391KAB4A
QUANTITY
LD052C391KAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD052C391KAB4A
Internal Part NumberEIS-LD052C391KAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD052C391KAB4A
Related LinksLD052C3, LD052C391KAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD052C391KAB4A Details Description
Related parts for LD052C391KAB4A
MOSFET N-CH 40V 6A SOT223 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
MODULE PIP 2.2V-5.5VIN 6A 10SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN DRDW SMD HDR WO CAP 20POS datasheet.pdf
LMZF 5/6/135 3.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf