AVX Corporation LD063A102FAB2A
LD063A102FAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD063A102FAB2A
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
LD063A102FAB2A.pdf
Availability of LD063A102FAB2A
QUANTITY
LD063A102FAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD063A102FAB2A
Internal Part NumberEIS-LD063A102FAB2A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD063A102FAB2A
Related LinksLD063A1, LD063A102FAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD063A102FAB2A Details Description
Related parts for LD063A102FAB2A
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO PLUG SMA datasheet.pdf
IC EMI FILTER 4LINE ESD 8DFN datasheet.pdf
STAT BAG MET-OUT 6"X10"ZIP 100PK datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 31MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DELCON BASE OUTPUT 1CH. S CONN datasheet.pdf
DSUB 25 F WW .375" CLIN G ZI datasheet.pdf