AVX Corporation LD063A222JAB2A
LD063A222JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD063A222JAB2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
LD063A222JAB2A.pdf
Availability of LD063A222JAB2A
QUANTITY
LD063A222JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD063A222JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD063A222JAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD063A222JAB2A
Related LinksLD063A2, LD063A222JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD063A222JAB2A Details Description
Related parts for LD063A222JAB2A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW MONO HVSOF5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48-VQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMB datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON GREEN 500/PK datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 64A U8FL datasheet.pdf