AVX Corporation LD065C682KAB2A
LD065C682KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD065C682KAB2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
LD065C682KAB2A.pdf
Availability of LD065C682KAB2A
QUANTITY
LD065C682KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD065C682KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD065C682KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD065C682KAB2A
Related LinksLD065C6, LD065C682KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD065C682KAB2A Details Description
Related parts for LD065C682KAB2A
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC 1.5KE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 44A DPAK datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 18"X18 datasheet.pdf
HD CABLE TIE 250LB. 9.05" datasheet.pdf