AVX Corporation LD13CC104KAB1A
LD13CC104KAB1A picture photo
Mfg. Part Number
LD13CC104KAB1A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
LD13CC104KAB1A.pdf
Availability of LD13CC104KAB1A
QUANTITY
LD13CC104KAB1A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD13CC104KAB1A
Internal Part NumberEIS-LD13CC104KAB1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD13CC104KAB1A
Related LinksLD13CC1, LD13CC104KAB1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD13CC104KAB1A Details Description
Related parts for LD13CC104KAB1A
MCU 8BIT 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN ALPHANUM 0.39" datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH CLIP TIN datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf