Panduit LD3IG10-A
LD3IG10-A picture photo
Mfg. Part Number
LD3IG10-A
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
RACEWAY 1CHAN SM AD LGY10'
Datasheet Download
LD3IG10-A.pdf
Availability of LD3IG10-A
QUANTITY
LD3IG10-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD3IG10-A
Internal Part NumberEIS-LD3IG10-A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesPan-Way® LD
Wire Duct TypeSolid Wall
Height0.46" (11.68mm)
Length10.00' (3.05m)
Width0.775" (19.68mm)
Mounting TypeAdhesive
FeaturesAttached Latching Lid
MaterialPVC
ColorGray, Light
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD3IG10-A
Related LinksLD3I, LD3IG10-A Datasheet, Panduit Distributor
LD3IG10-A Details Description
Related parts for LD3IG10-A
7P MIN D-FED KONTGH datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE SKT datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf