NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. LD6806CX4/13H,315
LD6806CX4/13H,315 picture photo
Mfg. Part Number
LD6806CX4/13H,315
Brief Description
IC REG LDO 1.3V 0.2A 4WLCSP
Datasheet Download
LD6806CX4/13H,315.pdf
Availability of LD6806CX4/13H,315
QUANTITY
LD6806CX4/13H,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LD6806CX4/13H,315
Internal Part NumberEIS-LD6806CX4/13H,315
Multiple Devices 25/Dec/2013
Standard Package9,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.06V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)300mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-XFBGA, WLCSP
Supplier Device Package4-WLCSP (0.76x0.76)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD6806CX4/13H,315
LD6806CX4/13H,315 Details Description
Related parts for LD6806CX4/13H,315
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 72POS 5A datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
LEAD ALLIG-BANANA PLUG RED 36" datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf