NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. LD6806CX4/14P,315
LD6806CX4/14P,315 picture photo
Mfg. Part Number
LD6806CX4/14P,315
Brief Description
IC REG LDO 1.4V 0.2A 4WLCSP
Datasheet Download
LD6806CX4/14P,315.pdf
Availability of LD6806CX4/14P,315
QUANTITY
LD6806CX4/14P,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LD6806CX4/14P,315
Internal Part NumberEIS-LD6806CX4/14P,315
Multiple Devices 25/Dec/2013
Standard Package9,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.4V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.06V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)300mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-XFBGA, WLCSP
Supplier Device Package4-WLCSP (0.76x0.76)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD6806CX4/14P,315
LD6806CX4/14P,315 Details Description
Related parts for LD6806CX4/14P,315
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3ST DUAL 20BGA datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 24VOUT SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49 OHM 1% 20W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 12A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
FRNT PNL KIT 6U 4HP CPCI-VME64X datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 4W datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf