Murata Electronics North America LDB311G9020C-300
LDB311G9020C-300 picture photo
Mfg. Part Number
LDB311G9020C-300
Datasheet Download
LDB311G9020C-300.pdf
Availability of LDB311G9020C-300
QUANTITY
LDB311G9020C-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB311G9020C-300
Internal Part NumberEIS-LDB311G9020C-300
Delivery TimeIn stock, ship LDB311G9020C-300 today.
SeriesLDB311G90
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3216
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB311G9020C-300
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB311G9, LDB311G9020C-300 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB311G9020C-300 Details Description
Related parts for LDB311G9020C-300
RES 20K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN INSULATION SLEEVE .250 datasheet.pdf
TFLEX HR420,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRACKING BATT 150V 2CH 64QFN datasheet.pdf