Murata Electronics North America LDC15B180J0897H-032
LDC15B180J0897H-032 picture photo
Mfg. Part Number
LDC15B180J0897H-032
Datasheet Download
LDC15B180J0897H-032.pdf
Availability of LDC15B180J0897H-032
QUANTITY
LDC15B180J0897H-032 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC15B180J0897H-032
Internal Part NumberEIS-LDC15B180J0897H-032
Delivery TimeIn stock, ship LDC15B180J0897H-032 today.
SeriesLDC15B180J0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSOD523
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC15B180J0897H-032
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDC15B180, LDC15B180J0897H-032 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDC15B180J0897H-032 Details Description
Related parts for LDC15B180J0897H-032
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-MQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
LED datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DC-DC -135V 42QFN datasheet.pdf
9POS M FILTER SC 830PF datasheet.pdf