Pericom Semiconductor Corp. LDF620003
LDF620003 picture photo
Mfg. Part Number
LDF620003
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
LDF620003.pdf
Availability of LDF620003
QUANTITY
LDF620003 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDF620003
Internal Part NumberEIS-LDF620003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ LD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDF620003
Related LinksLDF6, LDF620003 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
LDF620003 Details Description
Related parts for LDF620003
JUMPER-H9992TR/1853 VI/X 4" datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X8MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
FITTING INS CRNR LD/LDP/CD3 IVRY datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 34MA 5VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS R/A 10M CABLE datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
ADAPTER F/F TNC 18GHZ datasheet.pdf