ST LDK120C11R
LDK120C11R picture photo
Mfg. Part Number
LDK120C11R
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.1V 0.2A SOT323-5
Datasheet Download
LDK120C11R.pdf
Availability of LDK120C11R
QUANTITY
LDK120C11R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK120C11R
Internal Part NumberEIS-LDK120C11R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLDK120XX11 View All Specifications
Featured ProductLDK120 Low Drop Voltage Regulator
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.1V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input1.9 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSOT-323-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK120C11R
Related LinksLDK12, LDK120C11R Datasheet, ST Distributor
LDK120C11R Details Description
Related parts for LDK120C11R
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CABLE 1M FOR E3ZS/E3FS datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 35A 600V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ISLA224P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
13+13 WAY M HORZ 3MM TAIL WOJS datasheet.pdf
1D 1P 3PS S G datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 32AH datasheet.pdf
DIP SHUNT, 4 POS-SMT-T&R PKG datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf