ST LDK220C33R
LDK220C33R picture photo
Mfg. Part Number
LDK220C33R
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A
Datasheet Download
LDK220C33R.pdf
Availability of LDK220C33R
QUANTITY
LDK220C33R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK220C33R
Internal Part NumberEIS-LDK220C33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 13.2V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSOT-323-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK220C33R
Related LinksLDK22, LDK220C33R Datasheet, ST Distributor
LDK220C33R Details Description
Related parts for LDK220C33R
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM RING INS 16-14AWG datasheet.pdf
1500 VDC 15 AMP INLINE MIDGET FU datasheet.pdf