Panduit LDP10IW8-A
LDP10IW8-A picture photo
Mfg. Part Number
LDP10IW8-A
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
RACEWAY 1CHAN LG ADH OWHT(8=8')
Datasheet Download
LDP10IW8-A.pdf
Availability of LDP10IW8-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDP10IW8-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LDP10IW8-A
Internal Part NumberEIS-LDP10IW8-A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesPan-Way® LDP
Wire Duct TypeSolid Wall
Height0.860" (21.80mm)
Length8.00' (2.44m)
Width1.510" (38.35mm)
Mounting TypeAdhesive
FeaturesAttached Latching Lid
MaterialPVC
ColorWhite, Off
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDP10IW8-A
Related LinksLDP10, LDP10IW8-A Datasheet, Panduit Distributor
LDP10IW8-A Details Description
Related parts for LDP10IW8-A
MODULE SKT PROMATEII 16SOIC datasheet.pdf
BUTT SPLICE NON INS 22-18AWG datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 3C3 MIX datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 12SIP datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3A 3-PIN ATV datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 22POS .254M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
FUSE BUSS OPEN LINK datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23 datasheet.pdf