ON Semiconductor LE25S40AFDTWG
LE25S40AFDTWG picture photo
Mfg. Part Number
LE25S40AFDTWG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC
Datasheet Download
LE25S40AFDTWG.pdf
Availability of LE25S40AFDTWG
QUANTITY
LE25S40AFDTWG Order Process
Ship out your order
Specifications of LE25S40AFDTWG
Internal Part NumberEIS-LE25S40AFDTWG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size4M (512K x 8)
Speed40MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-VSOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LE25S40AFDTWG
Related LinksLE25S4, LE25S40AFDTWG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
LE25S40AFDTWG Details Description
Related parts for LE25S40AFDTWG
IC OPAMP INSTR 2MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL CMOS 20-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM25117 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 2W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf