ON Semiconductor LE25U20AQGTXG
LE25U20AQGTXG picture photo
Mfg. Part Number
LE25U20AQGTXG
Brief Description
IC FLASH MEM 2MBIT SERIAL SMD
Datasheet Download
LE25U20AQGTXG.pdf
Availability of LE25U20AQGTXG
QUANTITY
LE25U20AQGTXG Order Process
Ship out your order
Specifications of LE25U20AQGTXG
Internal Part NumberEIS-LE25U20AQGTXG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed30MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LE25U20AQGTXG
Related LinksLE25U2, LE25U20AQGTXG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
LE25U20AQGTXG Details Description
Related parts for LE25U20AQGTXG
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300MA SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 470V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
OSC TCXO 66.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AERIAL CLOSURE KIT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf