ON Semiconductor LE25U40CQE-AH
LE25U40CQE-AH picture photo
Mfg. Part Number
LE25U40CQE-AH
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8VSON
Datasheet Download
LE25U40CQE-AH.pdf
Availability of LE25U40CQE-AH
QUANTITY
LE25U40CQE-AH Order Process
Ship out your order
Specifications of LE25U40CQE-AH
Internal Part NumberEIS-LE25U40CQE-AH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size4M (512K x 8)
Speed40MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VSON (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LE25U40CQE-AH
Related LinksLE25U4, LE25U40CQE-AH Datasheet, ON Semiconductor Distributor
LE25U40CQE-AH Details Description
Related parts for LE25U40CQE-AH
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 22.5MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OSC SINE WAVE REF PROG 14DIP datasheet.pdf
LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
RES 309 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf