Thomas Research Products LED100W-032-C3150
LED100W-032-C3150 picture photo
Mfg. Part Number
LED100W-032-C3150
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPPLY CC AC/DC 10-32V 3.15A
Datasheet Download
LED100W-032-C3150.pdf
Availability of LED100W-032-C3150
QUANTITY
LED100W-032-C3150 Order Process
Ship out your order
Specifications of LED100W-032-C3150
Internal Part NumberEIS-LED100W-032-C3150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Drivers Overview
Design ResourcesLighting Product Selector
3D ModelLED-90W, LED-100W.stpLED-90W, LED-100W.igs
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyLED Supplies
SeriesLED-100W
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output10 ~ 32 V
Current - Output (Max)3.15A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation-
Dimming-
FeaturesOCP, OVP, SCP
RatingsIP66
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
Efficiency90%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalsCE, CSA, cULus, EN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LED100W-032-C3150
Related LinksLED100W-, LED100W-032-C3150 Datasheet, Thomas Research Products Distributor
LED100W-032-C3150 Details Description
Related parts for LED100W-032-C3150
IC EPROM UV 512KBIT 120NS 28CDIP datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB datasheet.pdf
IC DIFF CLOCK SYNTH/DRVR 48TSSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 59.7 OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8, 8S SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf