Sensata Technologies/Airpax LEL1-36805-20-V
LEL1-36805-20-V picture photo
Mfg. Part Number
LEL1-36805-20-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LEL1-36805-20-V.pdf
Availability of LEL1-36805-20-V
QUANTITY
LEL1-36805-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LEL1-36805-20-V
Internal Part NumberEIS-LEL1-36805-20-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEL1-36805-20-V
Related LinksLEL1-36, LEL1-36805-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LEL1-36805-20-V Details Description
Related parts for LEL1-36805-20-V
02P MTA156 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 500KHZ 14SSOP datasheet.pdf
CABLE TIE STD ETFE BLUE 11.6" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
MICROSCOPE BODY STEREO 6X/20X datasheet.pdf
HANDLE 3"MOUNT/1.64"HIGH BLK/CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 195MA 13 OHM TH datasheet.pdf
DBMAMT25PNM-F225 - MIL EQUIV datasheet.pdf
CAP FILM 330 PF 10% 1600VDC AXIA datasheet.pdf