Sensata Technologies/Airpax LELHK11-1-62-15.0-01-V
LELHK11-1-62-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
LELHK11-1-62-15.0-01-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER 2POLE 15AMPS
Datasheet Download
LELHK11-1-62-15.0-01-V.pdf
Availability of LELHK11-1-62-15.0-01-V
QUANTITY
LELHK11-1-62-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELHK11-1-62-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-LELHK11-1-62-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELHK11-1-62-15.0-01-V
Related LinksLELHK11-1-6, LELHK11-1-62-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELHK11-1-62-15.0-01-V Details Description
Related parts for LELHK11-1-62-15.0-01-V
RES 5.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ZH2-4.0-0-SP-SM 1=1000 METERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4USOP datasheet.pdf