Sensata Technologies/Airpax LELK1-1REC4-31514-100-V
LELK1-1REC4-31514-100-V picture photo
Mfg. Part Number
LELK1-1REC4-31514-100-V
Brief Description
CIR BRKR 100A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
LELK1-1REC4-31514-100-V.pdf
Availability of LELK1-1REC4-31514-100-V
QUANTITY
LELK1-1REC4-31514-100-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELK1-1REC4-31514-100-V
Internal Part NumberEIS-LELK1-1REC4-31514-100-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELK1-1REC4-31514-100-V
Related LinksLELK1-1REC4, LELK1-1REC4-31514-100-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELK1-1REC4-31514-100-V Details Description
Related parts for LELK1-1REC4-31514-100-V
CBS STUDDED TEARDROP NAT 5/16" datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (17 + 4 Power) Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO214AC datasheet.pdf