Sensata Technologies/Airpax LELK1-1REC4-39538-25-V
LELK1-1REC4-39538-25-V picture photo
Mfg. Part Number
LELK1-1REC4-39538-25-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LELK1-1REC4-39538-25-V.pdf
Availability of LELK1-1REC4-39538-25-V
QUANTITY
LELK1-1REC4-39538-25-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELK1-1REC4-39538-25-V
Internal Part NumberEIS-LELK1-1REC4-39538-25-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELK1-1REC4-39538-25-V
Related LinksLELK1-1REC4, LELK1-1REC4-39538-25-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELK1-1REC4-39538-25-V Details Description
Related parts for LELK1-1REC4-39538-25-V
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
DIODE TUNING 6V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND POZ 16 12-14MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.027K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 390PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf