Sensata Technologies/Airpax LELZX111-36613-2
LELZX111-36613-2 picture photo
Mfg. Part Number
LELZX111-36613-2
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
LELZX111-36613-2.pdf
Availability of LELZX111-36613-2
QUANTITY
LELZX111-36613-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of LELZX111-36613-2
Internal Part NumberEIS-LELZX111-36613-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELZX111-36613-2
Related LinksLELZX111, LELZX111-36613-2 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELZX111-36613-2 Details Description
Related parts for LELZX111-36613-2
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONV D/A 10BIT HS LP 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf