Taiyo Yuden LEMF2520T2R2M
LEMF2520T2R2M picture photo
Mfg. Part Number
LEMF2520T2R2M
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 315MA 200 MOHM
Datasheet Download
LEMF2520T2R2M.pdf
Availability of LEMF2520T2R2M
QUANTITY
LEMF2520T2R2M Order Process
Ship out your order
Specifications of LEMF2520T2R2M
Internal Part NumberEIS-LEMF2520T2R2M
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating315mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEMF2520T2R2M
Related LinksLEMF25, LEMF2520T2R2M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LEMF2520T2R2M Details Description
Related parts for LEMF2520T2R2M
JUMPER-H2728TR/C2065W/H2728TR 8" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
TUBING PVC .095 DIA BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAMERA HD 720P 1/3 CCD datasheet.pdf
J TERM EDGEON 11 NI datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf