Taiyo Yuden LEMF2520T330K
LEMF2520T330K picture photo
Mfg. Part Number
LEMF2520T330K
Brief Description
FIXED IND 33UH 85MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
LEMF2520T330K.pdf
Availability of LEMF2520T330K
QUANTITY
LEMF2520T330K Order Process
Ship out your order
Specifications of LEMF2520T330K
Internal Part NumberEIS-LEMF2520T330K
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEMF2520T330K
Related LinksLEMF25, LEMF2520T330K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LEMF2520T330K Details Description
Related parts for LEMF2520T330K
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
IC GYROSCOPE MEMS DUAL LP 28LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM SMD datasheet.pdf