Taiyo Yuden LEMF2520T3R3M
LEMF2520T3R3M picture photo
Mfg. Part Number
LEMF2520T3R3M
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 250 MOHM
Datasheet Download
LEMF2520T3R3M.pdf
Availability of LEMF2520T3R3M
QUANTITY
LEMF2520T3R3M Order Process
Ship out your order
Specifications of LEMF2520T3R3M
Internal Part NumberEIS-LEMF2520T3R3M
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant55MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEMF2520T3R3M
Related LinksLEMF25, LEMF2520T3R3M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LEMF2520T3R3M Details Description
Related parts for LEMF2520T3R3M
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG BLOCK 6POS BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf