Taiyo Yuden LEMF2520T4R7M
LEMF2520T4R7M picture photo
Mfg. Part Number
LEMF2520T4R7M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 210MA 300 MOHM
Datasheet Download
LEMF2520T4R7M.pdf
Availability of LEMF2520T4R7M
QUANTITY
LEMF2520T4R7M Order Process
Ship out your order
Specifications of LEMF2520T4R7M
Internal Part NumberEIS-LEMF2520T4R7M
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEMF2520T4R7M
Related LinksLEMF25, LEMF2520T4R7M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LEMF2520T4R7M Details Description
Related parts for LEMF2520T4R7M
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE 750MA 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
GDT 600V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
60708-17 HOLD DOWN PLUNGER datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf