Murata Electronics North America LFB2H2G45SG7A134
LFB2H2G45SG7A134 picture photo
Mfg. Part Number
LFB2H2G45SG7A134
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFB2H2G45SG7A134.pdf
Availability of LFB2H2G45SG7A134
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFB2H2G45SG7A134 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFB2H2G45SG7A134
Internal Part NumberEIS-LFB2H2G45SG7A134
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFB2H2G45SG7A134 today.
SeriesLFB2H2G45
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1210
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFB2H2G45SG7A134
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLFB2H2G4, LFB2H2G45SG7A134 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LFB2H2G45SG7A134 Details Description
Related parts for LFB2H2G45SG7A134
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC50H/AE50G/HKC50H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
T5009 SSTEEL 2NC+1NO STD ACT datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 12P 100MM datasheet.pdf