Murata Electronics North America LFC35-01B0820B020AB-265
LFC35-01B0820B020AB-265 picture photo
Mfg. Part Number
LFC35-01B0820B020AB-265
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFC35-01B0820B020AB-265.pdf
Availability of LFC35-01B0820B020AB-265
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFC35-01B0820B020AB-265 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFC35-01B0820B020AB-265
Internal Part NumberEIS-LFC35-01B0820B020AB-265
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFC35-01B0820B020AB-265 today.
SeriesLFC35-01B0820
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0820B
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFC35-01B0820B020AB-265
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFC35-01B0820B020AB-265 Details Description
Related parts for LFC35-01B0820B020AB-265
CONVERTER DC/DC 3.3V OUT 19.8W datasheet.pdf
THUMBSCREW KIT 1=2 SCREWS/2 RETS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
COVER SR BTS 7 KIT datasheet.pdf
WIRE TO BOARD HOUSING 1.2MM TOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 100' datasheet.pdf
G-INS-PG11-S68N-PNES-GY datasheet.pdf
PUSH IN HOLE PLUG .51" datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 14POS DL R/A TIN datasheet.pdf