Murata Electronics North America LFC35-01B1016B033AB-286
LFC35-01B1016B033AB-286 picture photo
Mfg. Part Number
LFC35-01B1016B033AB-286
Datasheet Download
LFC35-01B1016B033AB-286.pdf
Availability of LFC35-01B1016B033AB-286
QUANTITY
LFC35-01B1016B033AB-286 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFC35-01B1016B033AB-286
Internal Part NumberEIS-LFC35-01B1016B033AB-286
Delivery TimeIn stock, ship LFC35-01B1016B033AB-286 today.
SeriesLFC35-01B1016
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2512
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFC35-01B1016B033AB-286
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFC35-01B1016B033AB-286 Details Description
Related parts for LFC35-01B1016B033AB-286
FEMALE SCREWLOCK KIT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW MSD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 6-6 SILVER 25' datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf