Murata Electronics North America LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
LFC3502B0836B025AB-132-PTA02 picture photo
Mfg. Part Number
LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
Datasheet Download
LFC3502B0836B025AB-132-PTA02.pdf
Availability of LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
QUANTITY
LFC3502B0836B025AB-132-PTA02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
Internal Part NumberEIS-LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
Delivery TimeIn stock, ship LFC3502B0836B025AB-132-PTA02 today.
SeriesLFC3502B0836B025
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeRFLocal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFC3502B0836B025AB-132-PTA02 Details Description
Related parts for LFC3502B0836B025AB-132-PTA02
RES 10 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 05CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 38POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf