Murata Electronics North America LFDP25N0005AB-
LFDP25N0005AB- picture photo
Mfg. Part Number
LFDP25N0005AB-
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFDP25N0005AB-.pdf
Availability of LFDP25N0005AB-
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFDP25N0005AB- Order Process
Ship out your order
Specifications of LFDP25N0005AB-
Internal Part NumberEIS-LFDP25N0005AB-
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFDP25N0005AB- today.
SeriesLFDP25N0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFDP25N0005AB-
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLFDP25N, LFDP25N0005AB- Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LFDP25N0005AB- Details Description
Related parts for LFDP25N0005AB-
RES SMD 1 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.63"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB QZROM 64LQFP datasheet.pdf
TAPE GLASS CLOTH 2" X 60YDS datasheet.pdf
OSC VCXO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 29POS datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.32M OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN REV 400V 150A DO205AA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf