Lattice Semiconductor Corporation LFE2-12E-6TN144I
LFE2-12E-6TN144I picture photo
Mfg. Part Number
LFE2-12E-6TN144I
Brief Description
IC FPGA 93 I/O 144TQFP
Datasheet Download
LFE2-12E-6TN144I.pdf
Availability of LFE2-12E-6TN144I
QUANTITY
LFE2-12E-6TN144I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2-12E-6TN144I
Internal Part NumberEIS-LFE2-12E-6TN144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
Total RAM Bits226304
Number of I/O93
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2-12E-6TN144I
Related LinksLFE2-12E, LFE2-12E-6TN144I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2-12E-6TN144I Details Description
Related parts for LFE2-12E-6TN144I
FIXED IND 560UH 330MA 1.9 OHM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 322VC AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 6POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IGBT 430V 15A 115W DPAK-3 datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL FOR EDGELINE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf