Lattice Semiconductor Corporation LFE2-12SE-6F484C
LFE2-12SE-6F484C picture photo
Mfg. Part Number
LFE2-12SE-6F484C
Brief Description
IC FPGA 297 I/O 484BGA
Datasheet Download
LFE2-12SE-6F484C.pdf
Availability of LFE2-12SE-6F484C
QUANTITY
LFE2-12SE-6F484C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2-12SE-6F484C
Internal Part NumberEIS-LFE2-12SE-6F484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Total RAM Bits226304
Number of I/O297
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2-12SE-6F484C
Related LinksLFE2-12S, LFE2-12SE-6F484C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2-12SE-6F484C Details Description
Related parts for LFE2-12SE-6F484C
IC MCU 8BIT 1.5KB EPROM 8CDIP datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 18W NI-780S datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 13.21MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 12A 250V datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC MEMS 60.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
22UF 450V 16X20MM 105C 2500H datasheet.pdf