Lattice Semiconductor Corporation LFE2-50E-5F484I
LFE2-50E-5F484I picture photo
Mfg. Part Number
LFE2-50E-5F484I
Brief Description
IC FPGA 339 I/O 484BGA
Datasheet Download
LFE2-50E-5F484I.pdf
Availability of LFE2-50E-5F484I
QUANTITY
LFE2-50E-5F484I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2-50E-5F484I
Internal Part NumberEIS-LFE2-50E-5F484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesECP2
Number of LABs/CLBs6000
Number of Logic Elements/Cells48000
Total RAM Bits396288
Number of I/O339
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2-50E-5F484I
Related LinksLFE2-50, LFE2-50E-5F484I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2-50E-5F484I Details Description
Related parts for LFE2-50E-5F484I
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 15NS 56-TSSOP datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf