Lattice Semiconductor Corporation LFE2M100SE-6FN1152C
LFE2M100SE-6FN1152C picture photo
Mfg. Part Number
LFE2M100SE-6FN1152C
Brief Description
IC FPGA 520 I/O 1152BGA
Datasheet Download
LFE2M100SE-6FN1152C.pdf
Availability of LFE2M100SE-6FN1152C
QUANTITY
LFE2M100SE-6FN1152C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2M100SE-6FN1152C
Internal Part NumberEIS-LFE2M100SE-6FN1152C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
SeriesECP2M
Number of LABs/CLBs11875
Number of Logic Elements/Cells95000
Total RAM Bits5435392
Number of I/O520
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2M100SE-6FN1152C
Related LinksLFE2M100S, LFE2M100SE-6FN1152C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2M100SE-6FN1152C Details Description
Related parts for LFE2M100SE-6FN1152C
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 16PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 500V 10A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2POS 2MM datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
25POS FULL METAL HOOD 2 EXITS datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf