Lattice Semiconductor Corporation LFE2M50E-5FN900I
LFE2M50E-5FN900I picture photo
Mfg. Part Number
LFE2M50E-5FN900I
Brief Description
IC FPGA 410 I/O 900BGA
Datasheet Download
LFE2M50E-5FN900I.pdf
Availability of LFE2M50E-5FN900I
QUANTITY
LFE2M50E-5FN900I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2M50E-5FN900I
Internal Part NumberEIS-LFE2M50E-5FN900I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package27
SeriesECP2M
Number of LABs/CLBs6000
Number of Logic Elements/Cells48000
Total RAM Bits4246528
Number of I/O410
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case900-BBGA
Supplier Device Package900-FPBGA (31x31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2M50E-5FN900I
Related LinksLFE2M50E, LFE2M50E-5FN900I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2M50E-5FN900I Details Description
Related parts for LFE2M50E-5FN900I
CABLE PLUG-PLUG ETHERNET 2 METER datasheet.pdf
SOCKET RELAY CHAS MT RM SERIES datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 4CH 48-VFQFPN datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
LED PANEL NEON CLR LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 5"XNH A MED datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf