Lattice Semiconductor Corporation LFE2M50SE-7F900C
LFE2M50SE-7F900C picture photo
Mfg. Part Number
LFE2M50SE-7F900C
Brief Description
IC FPGA 410 I/O 900BGA
Datasheet Download
LFE2M50SE-7F900C.pdf
Availability of LFE2M50SE-7F900C
QUANTITY
LFE2M50SE-7F900C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE2M50SE-7F900C
Internal Part NumberEIS-LFE2M50SE-7F900C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package27
SeriesECP2M
Number of LABs/CLBs6000
Number of Logic Elements/Cells48000
Total RAM Bits4246528
Number of I/O410
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case900-BBGA
Supplier Device Package900-FPBGA (31x31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE2M50SE-7F900C
Related LinksLFE2M50S, LFE2M50SE-7F900C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE2M50SE-7F900C Details Description
Related parts for LFE2M50SE-7F900C
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR 200POS R/A SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6563/STW55NM60N datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 802.11B/G/N 12-QFN datasheet.pdf
RES 280 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 3.5A AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64PQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 26.00 MHZ 6.0PF SMD datasheet.pdf