Lattice Semiconductor Corporation LFE5UM-85F-6BG381C
LFE5UM-85F-6BG381C picture photo
Mfg. Part Number
LFE5UM-85F-6BG381C
Brief Description
IC FPGA 84KLUT 1.1V 381CABGA COM
Datasheet Download
LFE5UM-85F-6BG381C.pdf
Availability of LFE5UM-85F-6BG381C
QUANTITY
LFE5UM-85F-6BG381C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFE5UM-85F-6BG381C
Internal Part NumberEIS-LFE5UM-85F-6BG381C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileECP5 FPGA Family
Featured ProductECP5™ SERDES Enabled FPGA Family
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesECP5
Number of LABs/CLBs21000
Number of Logic Elements/Cells84000
Total RAM Bits3833856
Number of I/O205
Number of Gates-
Voltage - Supply1.045 V ~ 1.155 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case381-FBGA
Supplier Device Package381-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFE5UM-85F-6BG381C
Related LinksLFE5UM-85, LFE5UM-85F-6BG381C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFE5UM-85F-6BG381C Details Description
Related parts for LFE5UM-85F-6BG381C
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR TO AVR 100-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 100MA 1.05 OHM datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET 10POS datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 85A 1200V FO-T-A datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.1A STRAP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP AUTOMAN/OFF datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf