Murata Electronics North America LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
LFH29-01A0878R017AC-235PTA03 picture photo
Mfg. Part Number
LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFH29-01A0878R017AC-235PTA03.pdf
Availability of LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFH29-01A0878R017AC-235PTA03 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
Internal Part NumberEIS-LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFH29-01A0878R017AC-235PTA03 today.
SeriesLFH29-01A0878R01
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFH29-01A0878R017AC-235PTA03 Details Description
Related parts for LFH29-01A0878R017AC-235PTA03
IC SUPPLY VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 300V 250A MS013 datasheet.pdf
1/2" SQUARE COUPLER 34MM datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
CONTACT BLOCK ILLUMINATED SPDT datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf