Littelfuse LFH600603C
LFH600603C picture photo
Mfg. Part Number
LFH600603C
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL
Datasheet Download
LFH600603C.pdf
Availability of LFH600603C
QUANTITY
LFH600603C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFH600603C
Internal Part NumberEIS-LFH600603C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesLF
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsCLASS H, K5
Fuse Size-
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating60A
Mounting TypeDIN Rail
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFH600603C
Related LinksLFH60, LFH600603C Datasheet, Littelfuse Distributor
LFH600603C Details Description
Related parts for LFH600603C
FLEX CABLE - AFJ04A/AE04/AFJ04A datasheet.pdf
CBL RIBN 100COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 1000' datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf