Littelfuse LFJ104501STST
LFJ104501STST picture photo
Mfg. Part Number
LFJ104501STST
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
1000VDC HLDR STUD TERMINAL 450A
Datasheet Download
LFJ104501STST.pdf
Availability of LFJ104501STST
QUANTITY
LFJ104501STST Order Process
Ship out your order
Specifications of LFJ104501STST
Internal Part NumberEIS-LFJ104501STST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesLFJ1000
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeBolt Down
For Use With/Related ProductsSPFJ
Fuse Size-
Number of Circuits1
Voltage1000V
Current Rating450A
Mounting TypeChassis Mount
OrientationHorizontal
Termination StyleBolt Down
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFJ104501STST
Related LinksLFJ104, LFJ104501STST Datasheet, Littelfuse Distributor
LFJ104501STST Details Description
Related parts for LFJ104501STST
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE W/DF 10.07MM BLK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC AXIAL datasheet.pdf
IC LNBS DUAL SUPPLY/CTRL 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 94V-0 15POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 84.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
IC ENERGY METER MULTIFUN 40LFCSP datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf