Murata Electronics North America LFJ30-03B1660B025AF-127
LFJ30-03B1660B025AF-127 picture photo
Mfg. Part Number
LFJ30-03B1660B025AF-127
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFJ30-03B1660B025AF-127.pdf
Availability of LFJ30-03B1660B025AF-127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFJ30-03B1660B025AF-127 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFJ30-03B1660B025AF-127
Internal Part NumberEIS-LFJ30-03B1660B025AF-127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFJ30-03B1660B025AF-127 today.
SeriesLFJ30-03B1660
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type34.35
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFJ30-03B1660B025AF-127
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFJ30-03B1660B025AF-127 Details Description
Related parts for LFJ30-03B1660B025AF-127
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES 649K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 SMD 80 POS datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MAIN SPRING FOR PARALLEL 69008 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 88.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
23+23 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf